.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
CMS naszej witryny

Sowy to grupa 6- latków

 

Sowy to, rozbrykane i pełne fantazji sześciolatki, które są bardzo aktywne!!!

 

 

 

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

 

 WRZESIEŃ

 

"Oto ja"                                                                                                                                                                                                                                         Poznamy nowych kolegów i koleżanki w grupie. Wzmocnimy poczucie bezpieczeństwa poprzez poznawanie na nowo przedszkola, zapoznanie z nową łazienką i zasadami korzystania z niej. Poznamy nowy plac zabaw oraz urządzenia i zabawki służące do zabawy oraz bezpiecznego korzystania z nich. Ustalimy zasady wspólnych zabaw. Udoskonalimy umiejętności dzielenia się i współpracy z rówieśnikami. Utrwalimy wiedzę na temat tego, czego nauczyliśmy się w roku ubiegłym i o czym będziemy mówić w zerówce. Będziemy rozmawiać na temat podobieństw między dziećmi i ich rodzicami i różnic między dziećmi i dorosłymi , którzy nie są spokrewnieni.

 

„Moja grupa”                                                                                                                                                            Będziemy doskonalić umiejętności rozróżniania strony prawej i lewej w schemacie ciała. Poznamy co to jest głoska, sylaba, słowo, wyraz i zdanie. Będziemy doskonalić analizę i syntezę słuchową i wzrokową. Rozwiniemy i wzmocnimy sprawności fizyczne poprzez zabawy i ćwiczenia gimnastyczne. Rozwiniemy zdolności wokalne i utrwalimy pojęcia muzyczne: przygrywka, zwrotka, refren. Będziemy współpracować zespołach, doskonalić odporność emocjonalną i oczekiwać na swoją kolej. Utrwalimy stosowanie zwrotów grzecznościowych: proszę, przepraszam, dziękuję.

 

 

„Droga do przedszkola”                                                                                                                    Wybierzemy się na spacer na najbliższe skrzyżowanie, będziemy obserwować ruch uliczny, nazywać pojazdy, oglądać znaki drogowe i pieszych poruszających się po pasach. Utrwalimy zasady ruchu drogowego. Omówimy zasady jazdy na rowerze i hulajnodze. Rozwiniemy umiejętności klasyfikowania według określonych cech, nauczymy się dostrzegać rytm i kontynuować go we wskazanym kierunku. Poznamy figurę geometryczną, którą jest koło. Utrwalimy rozpoznawanie numerów alarmowych. Będziemy doskonalić i rozwijać koncentrację uwagi, logiczne myślenie i kojarzenie faktów oraz odpowiadanie na pytania związane z tematem.

 

 

„Co robi jesień w parku i w lesie”                                                                                                                         

Wybierzemy się na spacer do parku, będziemy obserwować przyrodę, szukać śladów jesieni, rozpoznawać i nazywać wybrane rośliny i drzewa. Zgromadzimy „skarby Jesieni” w kąciku przyrodniczym. Utrwalimy nazwy grzybów jadalnych i trujących. Będziemy przygotowywać się do nauki czytania,  układać rymy, wyodrębniać głoski, dzielić na sylaby. Będziemy układać schematy nazw obrazków trzygłoskowych i czterogłoskowych. Utrwalimy  i rozwiniemy umiejętności liczenia z zastosowaniem liczebników głównych i porządkowych w zakresie sześciu i więcej. Będziemy manipulować i pracować na materiale przyrodniczym i plastycznym, rozwijać inwencję twórczą i wyobraźnię w zajęciach plastycznych i badawczych. Z radością wyeksponujemy wykonane prace.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )