Smerfy

Smerfy to grupa 6 latków

"W dalekim lesie mieszkają,
Domki w kształcie grzybków mają.
Małe niebieskie ludki,
Wyglądają, jak krasnoludki.

Na głowach białe czapeczki mają,
Smerfami się nazywają.
Uczą się tu i pracują,
 Bawią oraz smerfują".

Smerfy to wesołe, rozbrykane i pełne fantazji sześciolatki, które są bardzo aktywne. Uczą się wiele różnych reguł i umiejętności , poznają nowe miejsca i rzeczy. Stają się już bardziej samodzielne, silnie przeżywają emocje. Niedługo pójdą do szkoły!

Nauczycielki: Katarzyna Adasiak, Agnieszka Soból

Pomoc nauczyciela: Aleksandra Dębska

Pani woźna: Anna Domańska

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE

1. Uczymy się bawić i pracować w grupie
  2. Wakacyjne wspomnienia
  3. Mój przedszkolny świat – przedszkole moich marzeń
  4. Kolory jesieni

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie.Kształtowanie umiejętności współżycia w grupie – stwarzanie ogólnej atmosfery wychowawczej opartej na życzliwości, przyjaźni, współpracy oraz opiekuńczości w stosunku do potrzebujących pomocy. Wdrażanie do przestrzegania zawartych umów społecznych. Przypomnienie podstawowych zasad obowiązujących przedszkolaka, dbanie o wspólny sprzęt i zabawki – rozumienie pojęcia „ wspólna własność”. Wprowadzenie dyżurów grupowych – wdrażanie do odpowiedzialnego wykonywania obowiązków dyżurnego. Utrwalanie zasad warunkujących bezpieczeństwo na terenie przedszkola (sala, ogród, szatnia).

2. Utrwalanie  cech krajobrazu, jezior, gór i morza. Wskazywanie na mapie miejsca wakacyjnego pobytu dzieci, wypowiadanie się na temat charakterystycznych cech krajobrazu. Utrwalanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych środowiskach przyrodniczych. Stosowanie  wypowiedzi wielozdaniowej. Uczestniczenie w zorganizowaniu wystawki zdjęć wakacyjnych.

3. Rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Czerpanie ze zdobytej wiedzy z dziedzin: ekologii, ochrony środowiska, aby wymarzone przedszkole było nie tylko piękne, ale też przyjazne środowisku.

4. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie wraz ze zmianą pór roku.

Zachęcanie dzieci do zbierania i gromadzenia w kąciku przyrody skarbów jesieni.

Inspirowanie dzieci do działalności plastycznej poprzez literaturę i dary jesieni.

Doskonalenie mowy dzieci, wypowiadanie się n/t różnych zdarzeń, układanie zdań prostych i złożonych.