.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
O nas
CMS naszej witryny

Smerfy

Smerfy to grupa 6 latków

 

"W dalekim lesie mieszkają, 
Domki w kształcie grzybków mają.
Małe niebieskie ludki,
Wyglądają, jak krasnoludki.

Na głowach białe czapeczki mają,
Smerfami się nazywają.
Uczą się tu i pracują,
 Bawią oraz smerfują".

 

 

Smerfy to wesołe, rozbrykane i pełne fantazji sześciolatki, które są bardzo aktywne. Uczą się wiele różnych reguł i umiejętności , poznają nowe miejsca i rzeczy. Stają się już bardziej samodzielne, silnie przeżywają emocje. Niedługo pójdą do szkoły!

       

 

 

 

 

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE

         LUTY

 

TEMATYKA                                                                                    

 

  1.  Baśnie, bajki i bajeczki
  2. Bezpieczne ferie
  3. Mamy pomysł na nudę
  4. Muzyka wokół nas

 

 

 

ZAMIERZENIA

 

  1. Dziecko wdraża się do uważnego słuchania tekstów literackich, Rozwija zainteresowanie bajkami i baśniami. Rozwija wyobraźnię oraz uczy się wyrażać  treść literacką w formie ekspresji ruchowej. Utrwala zapis cyfrowy liczb. Poznaje literę z małą i wielką, drukowaną i pisaną.
  2. Wypowiada się na temat opowiadania, słucha muzyki,dostrzega jej piękno. Rozpoznaje i nazywa wybrane instrumenty muzyczne, gra na instrumentach perkusyjnych,uczestniczy w zabawach przy piosence, wyraża nastrój wysłuchanego utworu muzycznego poprzez działania plastyczne, maluje,wykorzystując różne przybory, techniki. Wymienia głoski w słowach: waga, Wanda; układa schematy i modele tych słów, rozpoznaje i nazywa poznaną literę W. Liczy w dostępnym zakresie, odejmuje w zakresie 9.

 

  1. Dziecko utrwala zasady  bezpiecznej zabawy w różnych obiektach sportowych, wdraża się do przestrzegania zasad bezpieczeństwa i rozsądku podczas zabaw sportowych i zimowych; przypomina sobie informację o  pracy ratownika medycznego i  uczy się udzielania pierwszej pomocy. Rozumie konieczność opiekowania się chorymi i udzielania im pomocy, wie jak należy działać, aby zapobiec chorobie. Interesuje się pracą lekarzy .
  2. Dziecko w zrozumiały sposób mówi o swoich propozycjach, potrzebach i decyzjach , stara się współdziałać w zabawach, zgodnie wykonuje zadania w zespole z innymi dziećmi, układa z rozsypanki literowej wyrazy - imiona 
    potrafi  przyporządkować rekwizyty do zawodów, do zainteresowań , konstruuje gry z pomocą nauczyciela  samodzielnie lub zespołowo, tworzy ścigankę, wymyśla fabułę i określa cel gry. W ferie dobrze się bawi!

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )