.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
Menu główne
O nas
CMS naszej witryny

Smerfy

Smerfy to grupa 6 latków

 

"W dalekim lesie mieszkają, 
Domki w kształcie grzybków mają.
Małe niebieskie ludki,
Wyglądają, jak krasnoludki.

Na głowach białe czapeczki mają,
Smerfami się nazywają.
Uczą się tu i pracują,
 Bawią oraz smerfują".

 

 

Smerfy to wesołe, rozbrykane i pełne fantazji sześciolatki, które są bardzo aktywne. Uczą się wiele różnych reguł i umiejętności , poznają nowe miejsca i rzeczy. Stają się już bardziej samodzielne, silnie przeżywają emocje. Niedługo pójdą do szkoły!

       

 

 

Nauczycielki: Katarzyna Adasiak, Agnieszka Soból

Pomoc nauczyciela: Aleksandra Dębska

Pani woźna: Anna Domańska

 

 

 

ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO - DYDAKTYCZNE

Czerwiec

 

TEMATYKA

  1. Uśmiech dzieci.
  2. Lato.
  3. Wakacyjne podróże.
  4. Żegnamy przedszkole.

 

ZAMIERZENIA                    

 

  1. Dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych, kulturalnych, sportowych organizowanych w przedszkolu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Stwarzamy podczas zajęć okazję do dostrzegania przez dzieci odmienności i autonomii drugiego człowieka . Przybliżenie postaci Janusza Korczaka.
  2. Dzieci doskonalą umiejętność zwracania uwagi na zmiany zachodzące w przyrodzie – wdrażanie do uważnego obserwowania otoczenia. Korzystają ze słonecznej pogody i spędzają dużo czasu bawiąc się na powietrzu….
  3. Przypominają sobie podstawowe zasady poruszania się po drodze w mieście i na wsi. Potrafią powiedzieć gdzie i jak można wypoczywać nad wodą. Dzieci poznają miejsca geograficzne, dokąd mogą udać się na wakacyjny odpoczynek, będą rozwijały mowę i myślenie poprzez samodzielne wypowiedzi na temat zbliżających się wakacji.
  4. Będziemy wspominać wspólnie spędzone 4 lata. Odwiedzimy szkołę.  Dzieci utrwalą przed wakacyjnymi wyjazdami  numery alarmowe oraz schematem zawiadamiania służb ratowniczych.
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )