.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
O nas
CMS naszej witryny

Ekoludki

 

  EKOLUDKI to grupa 6-latków

 

Witamy w grupie „Ekoludki".

Chodzimy do przedszkola trzeci rok i bardzo nam się tu podoba.

Mamy tutaj bardzo dużo koleżanek i kolegów, z którymi najchętniej śpiewamy piosenki, rysujemy i budujemy z klocków wspaniałe budowle.

Z naszymi paniami czujemy się doskonale, to one uczą nas liczyć, poznawać literki

i ładnie mówić.

 

 

 

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

Mamo, Tato , tego dowiemy się w marcu : 

 

 

 

1. „Marcowa pogoda”.

  

   Będziemy doskonalić nazywanie i rozpoznawanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla marcowej pogody. Określimy jej stan  za pomocą symboli na kalendarzu pogody. Obejrzymy prognozę pogody , uświadomimy sobie, jakie czynniki mają na nią wpływ.  Dowiemy się, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowywać się w czasie różnych warunków pogodowych. Zrozumiemy znaczenie pogody w życiu ludzi. Poznamy praktyczne sposoby zabezpieczania się człowieka przed deszczem. ( Poznamy znak graficzny głoski „P,p” oraz zapis graficzny liczby 9).

 

 

 

2. 3. „Zwiastuny wiosny”, „Witaj wiosno”( 2 tygodnie).

 

    Podczas wycieczki do parku będziemy rozpoznawać i nazywać zwiastuny wiosny. Dowiemy się, jak wyglądają i jakie są nazwy kwiatów będących pod ochroną. Poznamy etapy rozwoju rośliny.  Zrozumiemy rolę zmysłów w poznawaniu otaczającej przyrody. Poznamy zwyczaje ludowe towarzyszące nadejściu wiosny. Będziemy: doskonalić umiejętność wypowiadania się całymi zdaniami na konkretny temat, układać rymy do podanych słów, posługiwać się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 10. (Poznamy znak graficzny głoski „F,f” oraz zapis graficzny liczb „0” i „10”).

 

  

 

4. „W kosmosie”.

 

Potrafimy nazwać planetę na której żyjemy. Zapoznamy się ze zjawiskami powstawania dnia i nocy. Wiemy, że Ziemia krąży wokół Słońca, poznamy nazwy planet Układu Słonecznego. Dowiemy się, kim jest kosmonauta i na czym polega jego praca. (Poznamy znak graficzny głoski „R”,”r” oraz znaki  = , < , >).

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                 

 

                     

 

 

 

                                                                                                                 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )