.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
O nas
CMS naszej witryny

Ekoludki

 

  EKOLUDKI to grupa 6-latków

 

Witamy w grupie „Ekoludki".

Chodzimy do przedszkola trzeci rok i bardzo nam się tu podoba.

Mamy tutaj bardzo dużo koleżanek i kolegów, z którymi najchętniej śpiewamy piosenki, rysujemy i budujemy z klocków wspaniałe budowle.

Z naszymi paniami czujemy się doskonale, to one uczą nas liczyć, poznawać literki

i ładnie mówić.

 

 

 

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

Mamo, Tato , tego dowiemy się listopadzie: 


 

1.2.  " Moja kochana rodzina".

 

Będziemy określać stosunki łączące poszczególnych członków rodziny i uświadomimy sobie rolę rodziców w rodzinie. Zrozumiemy konieczność współdziałania i wzajemnej pomocy wszystkich członków rodziny. Będziemy tworzyć wielozdaniowe wypowiedzi o mamie i tacie oraz wyszukiwać wyrazy zdrobniałe. Wykonamy portrety swoich rodziców wykorzystując różnorodne materiały.

 

 

 

                                                 2. " Jesienna pogoda".

 

Utrwalimy i rozszerzymy nasze wiadomości na temat zjawisk atmosferycznych. Będziemy doskonalić umiejętności rozumienia  oraz posługiwania się symbolami związanymi z pogodą. Dowiemy się, na czym polega praca meteorologa. Założymy kalendarz pogody. Podczas zabaw badawczych, zrozumiemy proces obiegu wody w przyrodzie oraz będziemy bawić się z wiatrem.

 

  

 

 

                                     3. " Jesienią dbamy o nasze zdrowie ".

 

   Dowiemy się, jaki jest wpływ odżywiania, higieny i ruchu na nasze zdrowie i samopoczucie. Podczas realizacji programu "WIĘCEJ WIEM, MNIEJ CHORUJĘ", poznamy czynniki chorobotwórcze - wirusy, bakterie, grzyby. Zrozumiemy, , że mycie rąk zapobiega przenoszeniu chorób, a szczepienia ochronne są bardzo ważne w przeciwdziałaniu chorobom zakaźnym.

 

                     

 

 

 Poznamy zapis graficzny głosek : M, m; T,t; K.k; L,l;  oraz zapis graficzny liczby: 4. Będziemy odczytywać sylaby i krótkie wyrazy złożone z poznanych liter, wyróżniać kierunki w przestrzeni na kartce papieru, odkodowywać piktogramy i wyrażać je za pomocą ruchu.

 

                                                                                                                 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )