Nasze przedszkole

Nasze przedszkole powstało w 2oo2 roku.

Dyrektorem od początku działania placówki jest Anna Zabielska.

Przedszkole zlokalizowane jest w piętrowym, nowoczesnym i bardzo dobrze wyposażonym budynku, stanowiącym część kompleksu (przedszkole + szkoła podstawowa + centrum sportowe z basenem), przedszkole posiada także duży, własny plac zabaw dla dzieci.

Na parterze znajdują się sale dla dzieci 3, 5 letnich, sala do zajęć dodatkowych, szatnia, pomieszczenia administracyjne i blok żywieniowy, a na piętrze znajdują się sale dzieci 4 letnich, pokój logopedy i psychologa, pediatry .

Każda grupa wiekowa mieści się w osobnej, dużej i dobrze wyposażonej sali zabaw (w każdej sali zorganizowane są kąciki zabaw, stoły i krzesełka dostosowane i zróżnicowane wysokością do wzrostu dzieci, toalety i łazienki przystosowane dla dzieci).

Każdą grupą opiekują się dwie nauczycielki, pracujące w systemie zmianowym, pracownik obsługi, a w grupie dzieci 3-letnich - pomoc nauczyciela.
 Relaks - odpoczynek w grupach młodszych (3 i 4 latki).

Przedszkole posiada również swój oddział przy ul. Polnej Róży 1 - znajdują się tam dwa oddziały przeznaczone dla dzieci 4 i 5-letnich. Bezpośredni nadzór nad funkcjonowaniem oddziałów przy Polnej Róży sprawuje wicedyrektor Bogusława Fabisiak - Ziarczyk.

czerwiec_2005_191