Muminki

Muminki to grupa 5 latków

Jak małe, zwinne, sprytne Muminki, dzieci są bardzo pracowite chętne do odkrywania nowości w życiu codziennym. Muminki uwielbiają wszelkie zabawy; zarówno te indywidualne, swobodne wymagające ich inwencji twórczej, jak i te organizowane przez nauczycielki. Dzieci są chętne do wszelkich doświadczeń, które rozbudzają ich zmysły i pozwalają na praktyczne działanie. .

Roztańczona, rozśpiewana i zawsze chętna do wszelkich działań grupka dzieci przypomina bajkowe Muminki- grzeczne i kulturalne, pamiętające o magicznych słowach takie jak: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę i przepraszam.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

TEMATYKA

1. Mały człowiek – ważna sprawa.
  2. Ciepło, coraz cieplej.
  3. Żegnamy przedszkole, jedziemy wakacje

ZAMIERZENIA

1. Stwarzamy okazję do dostrzegania przez dzieci odmienności i autonomii drugiego człowieka oraz uczymy, że każdy ma  „.. prawo do godnego życia, bez wojen, głodu i bicia, bez strachu, smutku i łez” ….
  2. Dzieci doskonalą umiejętność rozpoznawania barw podstawowych i pochodnych, mają okazję do odbierania świata wszystkimi zmysłami zwłaszcza podczas wycieczek, spacerów. Korzystają ze słonecznej pogody i spędzają dużo czasu bawiąc się na powietrzu….