Muminki

Muminki to grupa 4 latków

Jak małe, zwinne, sprytne Muminki, dzieci są bardzo pracowite chętne do odkrywania nowości w życiu codziennym. Muminki uwielbiają wszelkie zabawy; zarówno te indywidualne, swobodne wymagające ich inwencji twórczej, jak i te organizowane przez nauczycielki. Dzieci są chętne do wszelkich doświadczeń, które rozbudzają ich zmysły i pozwalają na praktyczne działanie. Kochają swoje panie, które otaczają je opieką, wsparciem, przytulą i pocieszą w trudniejszych chwilach.

Roztańczona, rozśpiewana i zawsze chętna do wszelkich działań grupka dzieci przypomina bajkowe Muminki- grzeczne i kulturalne, pamiętające o magicznych słowach takie jak: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę i przepraszam.

Nauczycielki: Sara Klepacka, Anna Kamińska

Pani Woźna: Maria Wyrzykowska-Łata

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

Ogólne cele wychowawczo-dydaktyczne na luty:

• Doskonalenie umiejętności układania rytmów dwu- i trzyelementowych.
  • Kształtowanie umiejętności sprawnego przeliczania w granicach możliwości dzieci.
  • Kształtowanie umiejętności klasyfikowania przedmiotów według dwóch cech.
  • Kształcenie umiejętności uważnego słuchania utworów literackich i odpowiadania na pytania dotyczące ich treści.
  • Rozwijanie umiejętności układania krótkich zdań na podany temat.
  • Rozwijanie umiejętności budowania wypowiedzi na podstawie własnych doświadczeń dzieci.
  • Kształtowanie analizy i syntezy sylabowej wyrazów.
  • Rozwijanie zainteresowań i umiejętności muzycznych - nauka piosenek i pląsów, zabawy muzyczno-rytmiczne przy piosenkach znanych dzieciom.
  • Wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem różnych materiałów, m.in. plasteliny, bibuły.
  • Rozwijanie umiejętności reagowania na umówione wcześniej sygnały wzrokowe i dźwiękowe w zabawach ruchowych.
  • Doskonalenie umiejętności wyrażania własnych opinii w kulturalny sposób.