.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
O nas
CMS naszej witryny

Muminki

Muminki to grupa 5 latków

 

   Jak małe, zwinne, sprytne Muminki, dzieci są bardzo pracowite chętne do odkrywania nowości w życiu codziennym. Muminki uwielbiają wszelkie zabawy; zarówno te indywidualne, swobodne wymagające ich inwencji twórczej, jak i te organizowane przez nauczycielki. Dzieci są chętne do wszelkich doświadczeń, które rozbudzają ich zmysły i pozwalają na praktyczne działanie. .

 

   Roztańczona, rozśpiewana i zawsze chętna do wszelkich działań grupka dzieci przypomina bajkowe Muminki- grzeczne i kulturalne, pamiętające o magicznych słowach takie jak: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę i przepraszam.

 

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

 

Czerwiec

  

 

TEMATYKA

  1. Mały człowiek – ważna sprawa.
  2. Ciepło, coraz cieplej.
  3. Żegnamy przedszkole, jedziemy wakacje

 

ZAMIERZENIA                    

  1. Stwarzamy okazję do dostrzegania przez dzieci odmienności i autonomii drugiego człowieka oraz uczymy, że każdy ma  „.. prawo do godnego życia, bez wojen, głodu i bicia, bez strachu, smutku i łez” ….
  2. Dzieci doskonalą umiejętność rozpoznawania barw podstawowych i pochodnych, mają okazję do odbierania świata wszystkimi zmysłami zwłaszcza podczas wycieczek, spacerów. Korzystają ze słonecznej pogody i spędzają dużo czasu bawiąc się na powietrzu….
  3. Rozróżniają pojazdy poruszające się na lądzie, na wodzie, w powietrzu. Przypominają sobie podstawowe zasady poruszania się po drodze w mieście i na wsi. Potrafią powiedzieć gdzie i jak można wypoczywać nad wodą. Uczą się składać konstrukcje z papieru, mają okazje do prowadzenia prostych obserwacji obiektów latających i pływających podczas zabaw badawczych. Dzieci poznają miejsca geograficzne, dokąd mogą udać się na wakacyjny odpoczynek, będą rozwijały mowę i myślenie poprzez samodzielne wypowiedzi na temat zbliżających się wakacji; przypomną sobie jak bawić się bezpiecznie podczas pobytu nad wodą i w lesie….

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )