Muminki

Muminki to grupa 5 latków

Jak małe, zwinne, sprytne Muminki, dzieci są bardzo pracowite chętne do odkrywania nowości w życiu codziennym. Muminki uwielbiają wszelkie zabawy; zarówno te indywidualne, swobodne wymagające ich inwencji twórczej, jak i te organizowane przez nauczycielki. Dzieci są chętne do wszelkich doświadczeń, które rozbudzają ich zmysły i pozwalają na praktyczne działanie. .

Roztańczona, rozśpiewana i zawsze chętna do wszelkich działań grupka dzieci przypomina bajkowe Muminki- grzeczne i kulturalne, pamiętające o magicznych słowach takie jak: dzień dobry, do widzenia, dziękuję, proszę i przepraszam.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

LUTY

Tematy kompleksowe:

1. Muzyka wokół nas
  2. Baśnie, bajki, bajeczki…
  3. Nie jesteśmy sami w kosmosie
  4. Projekt – Pieniądze

Zamierzenia dydaktyczno–wychowawcze:

@  Wzbogacanie wiedzy na temat teatru oraz zasad obowiązujących podczas wizyty w teatrze

@  Wykorzystywanie ćwiczenia orientacji przestrzennej w grach i zabawach ruchowych

@  Rozwijanie umiejętności swobodnego poruszania się na ustalone sygnały

@  Poznawanie znaczenia nowych słów: muzyka, dźwięk, orkiestra, dyrygent, batuta