.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
O nas
CMS naszej witryny

Misie

 

"Plastelinki"- to grupa 5- latków.

 

Jesteśmy grupą bardzo wesołych i pomysłowych przedszkolaków. Uwielbiamy słuchać bajek czytanych i opowiadanych przez Nasze Panie, układać puzzle, budować wieże z klocków. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, mamy dużo chęci do zabawy. Wiele radości sprawiają nam zajęcia w ogrodzie przedszkolnym, sali oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. W swojej grupie każdego dnia nabywamy  nowych umiejętności, wiedzy i doświadczeń.

 

 

 

 

 

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne

 

 

Październik

 

 

Temat kompleksowy:

 

 

 

  1. ,,Jesień w lesie”.
  2. „ Bezpieczna droga do przedszkola”.
  3. ,,Co z sadu, co z ogrodu ?”.
  4. ,,Nasi domowi ulubieńcy”.
  5. ”Zapraszamy do teatru”.

 

 

 

Zamierzenia dydaktyczno – wychowawcze:     

 

Ad 1. Dowiemy się, jakie nazwy noszą „domy” zwierząt mieszkających w lesie i jak zwierzęta przygotowują się do nadejścia zimy. Poznamy nazwy wybranych drzew rosnących w lesie. Zrozumiemy, jak ważne jest przestrzeganie zasad właściwego zachowania się ludzi w lesie. Dowiemy się, że nie wolno dotykać i próbować grzybów, których się nie zna.

 

Ad 2. Podczas słuchania tekstów literackich utrwalimy zasady bezpiecznego zachowania się na ulicy. Będziemy potrafili przewidzieć skutki niewłaściwego zachowania się na drodze. Dowiemy się, jakie są rodzaje znaków drogowych oraz jaką rolę pełnią Nauczymy się ważnych numerów telefonów do służb ratunkowych.

 

Ad 3. Będziemy doskonalić rozróżnianie i nazywanie warzyw i owoców. Dowiemy się, które części  poszczególnych warzyw  są jadalne. Poznamy nazwy i smak wybranych owoców egzotycznych. Dowiemy się, że warzywa i owoce to najlepsze źródło witamin, podnoszące naszą odporność jesienią. Przypomnimy o myciu warzyw i owoców przed zjedzeniem.

 

Ad 3. Opowiemy kolegom o zwierzętach mieszkających w naszych domach, poszerzymy wiadomości na ich temat. Wdrożymy się do troski i odpowiedzialności za los naszych domowych ulubieńców. Dowiemy się, jak wygląda  bezpieczny  kontakt ze zwierzętami oraz poznamy sposoby zachowań w przypadku zagrożenia z ich strony.

 

Ad 4. Zdobędziemy ogólną wiedzę o teatrze, pracy aktorów. Wzbogacimy nasza wiedzę o nazwy elementów niezbędnych do tego, aby powstało przedstawienie: aktor, scena, kurtyna, kostiumy, rekwizyty, muzyka, scenografia, reżyser. Zapamiętamy nazwy lalek teatralnych oraz sposoby poruszania nimi. Podejmiemy próby odgrywania krótkich „ról”, do zabawy wykorzystamy kukiełki i pacynki.

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )