Warsztaty dla rodziców- poropozycja druga

WARSZTATY DLA RODZICÓW

„Jak style wychowywania programują nasze dzieci”

2-godzinny warsztat dla rodziców Przedszkola nr 201
Termin: 14.03.2018 r., środa, godz. 18.00 – 20.00

Podczas warsztatu dowiesz się:

• Czy istnieją style wychowawcze i jaki jest charakterystyczny dla Ciebie
  • Jak oddziaływania rodziców i wychowywanie kształtują młodego człowieka

oraz

• Będziesz mieć okazję do pogłębienia refleksji na temat roli rodzica i zaplanowania zmian.

Warsztat będzie prowadzony technikami aktywizującymi, co znaczy, że rodzic będzie pracował na własnym doświadczeniu w atmosferze dyskrecji i zaufania.

Zapisy u nauczycielek w grupach.
Osoba prowadząca: Anna Skłodowska,

psycholog, psychoterapeuta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 19
Miejsce: Przedszkole nr 201, ul. Wilczy Dół

Warsztaty dla rodziców- propozycja pierwsza

WARSZTATY DLA RODZICÓW
prowadzone metodą kart metaforycznych
„MOJE ZASOBY W RELACJI Z DZIECKIEM”
Jeżeli pragniesz:

•  Pogłębić relację z dzieckiem
  • Spojrzeć na dziecko i siebie z innej perspektywy
  • Umocnić się w roli rodzica
  • Przyjrzeć się własnym zasobom i kompetencjom rodzicielskim
  • Sprawić, by lepiej czuć się w roli mamy/taty
  • Wnieść więcej spokoju do rodziny
  • Szerzej zrozumieć swoje reakcje na zachowania dziecka

Serdecznie zapraszamy do udziału

Karty metaforyczne stworzone przez niemieckiego psychoterapeutę są aktualnie używane na całym świecie, w 22 językach. Są sprawdzoną metodą wprowadzającą zmiany w pożądanym obszarze, np. rodzicielstwa.
Warsztaty mają wyjątkowy charakter pracy własnej opartej na skojarzeniach. Są przyjemną formą wydobywania z nieświadomości tego, co jest potrzebne i użyteczne w roli rodzica. Uruchomione w ten sposób zasoby zaczynają pracować na naszą korzyść w życiu codziennym. Wpływają na nas i nasze relacje z najbliższymi nasycając je refleksją i przez to czyniąc spokojniejszymi i pełniejszymi.
Jeżeli chcesz wyjść poza dotychczasowe ramy i utarte ścieżki codziennego funkcjonowania w roli rodzica, spędzić użytecznie sobotnie przedpołudnie, wprowadzić do swojego życia element zabawy i refleksji – ten warsztat jest na pewno dla Ciebie.

Termin: sobota 7.04.2018 r., godz. 10.30-13.30.
Prowadząca: Anna Skłodowska, psycholog, psychoterapeuta.
Zapisy: w sekretariacie Poradni, tel. 22 648 68 37

ul. Migdałowa 4, 02-796 Warszawa

tel.: 22 648 68 37; fax: 22 648 41 04 e-mail: ppp19@edu.um.warszawa.pl www.ppp19.

Przepisy Misia Ursynka

Ważne!!! Do: Wszystkich Dzieci, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników i Przyjaciół Przedszkola Misia Ursynka

Jak wiecie Misie bardzo lubią jeść!!!

Zachęcamy do wspólnej zabawy polegającej na podzieleniu się z Misiem Ursynkiem przepisami Waszych ulubionych dań!

Zasady zabawy:

• przepis i zdjęcie dania należy przesłać na adres: PrzepisyMisiaUrsynka@wp.pl,
  • czekamy na przepisy dań łatwych do sporządzenia, które lubią dzieci i dorośli,
  • mile widziane propozycje dań sporządzonych ze zdrowych produktów.

Ponadto:

* Wasze przepisy będą zamieszczane na stronie internetowej przedszkola w zakładce Przepisy Misia Ursynka,

* w każdy poniedziałek będzie można poznać Przepis tygodnia zamieszczony na tablicy w holu głównym,

* danie, które zostanie ogłoszone Przepisem Miesiąca, zostanie wykonane przez Pracowników naszej przedszkolnej kuchni i podane dzieciom podczas posiłku

* planujemy stworzenie Książki kucharskiej Misia Ursynka, która będzie zawierać Wasze przepisy !!!

Zainteresowanym szczegółowych informacji udzielą nauczycielki:
 Magda Skałecka (Puchatki) oraz Patrycja Brożek – Urban (Motylki)
Smacznego!