Grupy

W naszym przedszkolu jest 8 grup - 6 w budynku głównym i 2 przy ul. Polnej Róży 1.

Grupy trzylatków:

• Misie (Polna Róża)

Nasze Panie i pozostały personel będą starać się i dbać o to, byśmy czuli się w przedszkolu jak w domu; byśmy wspaniale się bawili, prawidłowo rozwijali i byli bezpieczni. Pomogą nam w tym różnorodne zajęcia, zabawy skierowane głównie na rozwijanie naszej samodzielności i poznawanie najbliższego środowiska.
Panie nauczą nas i będą wdrażać do tego, byśmy wszystko potrafili robić sami - dbać o naszą salę sprzątając zabawki, pomagać w jej upiększaniu i dekorowaniu,  samodzielnie korzystać z toalety, myć rączki, czyścić ząbki, starać się samodzielnie zjadać posiłki, ucząc się prawidłowego trzymania łyżki i dobrych manier przy stole. Wychodząc na spacer nauczymy się samodzielnie ubierać, chodzić parami i przestrzegać bezpiecznego zachowania się na ulicy.

Dzień po dniu - pełnym nowych wrażeń i przeżyć, staniemy się prawdziwymi PRZEDSZKOLAKAMI. Będziemy coraz bardziej samodzielni, odpowiedzialni i ciekawi otaczającego nas świata.

Grupy czterolatków:

• Muminki
  • Puchatki

W rozmaitych zabawach rozwijamy swoje umiejętności matematyczne, słuch fonematyczny, poznajemy pierwsze literki, doskonalimy wymowę, pamięć, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, sprawność manualną i fizyczną. Tworzymy już także „dzieła sztuki”. Poznajemy nowe techniki plastyczne, uczymy się ciąć nożyczkami. Nie zapominamy też o zabawach z muzyką i przy muzyce. Śpiewamy, tańczymy, uczestniczymy w koncertach i przedstawieniach teatralnych, ale także sami jesteśmy aktorami.

Grupy pięciolatków:

• Plastelinki (Polna Róża)
  • Tygryski
  • Motylki
Jako „pięciolatki” staramy się być bardzo samodzielni: sami, lub z niewielką pomocą ubieramy się, sami dbamy o naszą higienę.
Każdy dzień w naszej grupie to wspólne zabawy i zajęcia, spacery i wycieczki pozwalające nam na aktywne poznawanie i rozumienie otaczającego nas świata.  Umiemy już wiele, ale ciągle zdobywamy nowe umiejętności, poszerzamy swoja wiedzę, uczymy się jak pokonywać trudności i rozwiązywać problemy. Dużo śmiechu i dobrego humoru oraz codzienna podróż do krainy baśni, poezji i literatury dla dzieci pozwalają nam wspaniale bawić się, nawet w najbardziej szare i pochmurne dni.

Grupy sześciolatków:

• Smerfy
  • Gumisie

Jesteśmy najstarsi, dlatego też możemy wybierać się na najdalsze wycieczki. Korzystamy z tego i poznajemy otaczający nas świat. Interesuje nas wiele spraw, a o wszystkim dowiadujemy się z różnych źródeł.