Biedronki

Biedronki to grupa 5 latków

To grupa której przygoda z przedszkolem trwa juz trzeci rok. Pięciolatki potrzebują ruchu i lubią się ruszać!!  Na placu zabaw bez trudu wspinają się po drabinkach i pokonują wszelkie przeszkody.

Chłopcy bardzo lubią grać w piłkę a dziewczynki serwować pania pyszności przygotowane w piaskownicy :)

Nauczycielki: Patrycja Brożek-Urban, Beata Gutowska

Pani Woźna: Patrycja Samsel

Zamierzenie wychowawczo - dydaktyczne

I.   PO WAKACJACH W PRZEDSZKOLU

Adaptacja po wakacjach do wspólnych działań w grupie przedszkolnej.  Wprowadzenie dyżurów - omówienie sposobu wypełniania funkcji dyżurnego, ustalenie zasad oceny. Wyrabianie odpowiedzialności za rzeczy własne, kolegów oraz przedszkolne. Kształtowanie umiejętności uważnego słuchania opowiadania - określanie i rozumienie głównej myśli utworu literackiego. Nabywanie umiejętności dokonyawania oceny postaw bohaterów literackich. Nauka rozpoznawania i określania pór dnia na podstawie wykonywanych czynności. Utrwalanie umiejętności bezpiecznego używania nożyczek. Utrwalanie umiejętności liczenia w zakresie dostępnym dzieciom. Porównywanie liczebności zbiorów. Ćwiczenia pamięci poprzez powtarzanie fragmentów wierszy i piosenek oraz sekwencji ruchowych. Wprowadzenie wyrazów do globalnego czytania: sala, woda, lalki, klocki, układanki, tablica.

II.  JA I MOI KOLEDZY

Kształtowanie pozytywnego zachowania wobec kolegów – tworzenie Kodeksu Dobrego Kolegi. Kształtowanie umiejętności uczestniczenia w dialogu. Podawanie propozycji zachowań adekwatnych do danej sytuacji. Kształtowanie świadomości schematu własnego ciała – opisywanie wyglądu własnego
i kolegów. Wyjaśnianie zjawiska odbicia światła (tworzenie obrazu w lustrze
i tworzenie cienia). Rozpoznawanie stanów emocjonalnych: radość, smutek, złość, strach. Wzbudzanie refleksji nad własnym zachowaniem. Poznawanie przyborów służących do mierzenia i różnych sposobów mierzenia.