.
Przedszkole Nr 201 Misia Ursynka w Warszawie
O nas
CMS naszej witryny

Biedronki

 Biedronki to grupa 4 latków

 

   Jak małe, zwinne, sprytne Biedronki, dzieci są bardzo pracowite chętne do odkrywania nowości w życiu codziennym. Uwielbiają wszelkie zabawy; zarówno te indywidualne, swobodne wymagające ich inwencji twórczej, jak i te organizowane przez nauczycielki. Dzieci są chętne do wszelkich doświadczeń, które rozbudzają ich zmysły i pozwalają na praktyczne działanie

 

Zamierzenie wychowawczo - dydaktyczne

 

 

 

Styczeń

 

 

1.    „Karnawał w przedszkolu”

 

Poznamy  zwyczaje związane z karnawałem. Będziemy aktywnie brali udział w zabawach muzyczno - ruchowych i czerpać radość z wcielania się w role różnych postaci. Potrafimy oddać ruchem, gestami i mimiką twarzy charakter muzyki, jej dynamikę, rytm, tempo i wyklaskiwać rytm utworów muzycznych.

 

 

2.    „Dzień Babci i Dziadka”

 

Określimy stosunki łączące dziadków z rodzicami, umocnimy więzi rodzinne , uczyć się będziemy życzliwych zachowań wobec bliskich.

Czerpiemy radość z przygotowywania i wręczania upominków bliskim osobom i przygotujemy uroczystość w przedszkolu z okazji święta dziadków.

 

 

 

3.    „Zimowe zabawy”

 

 Świadomie unikamy sytuacji zagrażającej naszemu bezpieczeństwu, wybierając bezpieczne miejsce do zabaw i trzymamy się ustalonych reguł. Poznamy różne rodzaje sportów i zabaw zimowych. Potrafimy  nazwać i wskazać rodzaje  sportów zimowych. Potrafimy określić pogodę i ubrać się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących w danej porze roku.

 

 

 

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )