Gabinet Integracji Sensorycznej

Terapia SI w naszym przedszkolu prowadzona jest przez Panią Milenę Czuchaj w gabinecie terapii integracji sensorycznej w placówce na ul.Wilczy Dół 4 każdego dnia od poniedziałku do piątku.

Kontakt:  p201si.milenaczuchaj@gmail.com

Terapia odbywa się na specjalnie wyposażonej sali terapeutycznej. Najważniejszą jej częścią jest sprzęt podwieszany. Służy on do stymulowania układu przedsionkowego i czucia głębokiego, czyli podstawowych układów sensorycznych. Sala jest wyposażona w wiele pomocy do stymulowania systemu dotykowego, słuchowego, wzrokowego oraz węchowego. Ważna w procesie terapii jest współpraca terapeuty z rodzicami. Terapeuta zaleca ćwiczenia do wykonywania  w domu, oraz w razie potrzeby tzw. dietę sensoryczną. Po poinstruowaniu rodzica przez terapeutę, powinien on ćwiczyć z dzieckiem kilka razy w tygodniu (najlepiej codziennie) przez ok. 15 min.